Докторски сет

Докторски сет
Кликнете на сликата за преглед во галерија
  • 320 ден.

  • Бренд: Детска куќа
  • Код на производот: 14091
  • Залиха: На залиха
  • Тежина: 0 кг
  • Д x Ш x В: 40 цм x 5 цм x 30 цм

Ознаки: докторски сет, doktorski set

Опис

Докторски комплет за разгорување на имагинацијата, негување соништа! 

Инспирирајте свет на сочувство и грижа кај вашите деца.  Совршена играчка за негување на младата имагинација и влевање љубов за помагање на другите.  Овој сет вклучува сè што му е потребно на вашето малечко за бескрајни часови игра и истражување во светот на медицината! 

 Главни карактеристики:


  • Реални додатоци: Нашиот лекарски комплет содржи низа  додатоци, вклучувајќи стетоскоп, термометар, шприц и многу повеќе. Дозволете му на вашето дете да се нурне во улогата на грижлив и вешт лекар!
  • Квалитетна конструкција: Изработени  сеимајќи ја предвид безбедноста, секое парче е направено од издржливи материјали безбедни за децата, обезбедувајќи долготрајна игра и безброј медицински авантури.
  • Едукативна игра: Охрабрете ја емпатијата и разбирањето на медицинската професија. 
  • Интерактивна игра со улоги: Без разлика дали врши прегледи на кукли, плишани животни или членови на семејството, овој лекар поставува искри за имагинативна игра со улоги, поттикнувајќи ја креативноста и социјалните вештини.Сетот е погоден за деца над 3год

Мислења (0)

Напиши мислење

Ве замолуваме, најавете се или регистрирајте се за да дадете мислење

Поврзани производи

За вас издвоивме