Седиште Loco Croco GOBI

Седиште Loco Croco GOBI
Кликнете на сликата за преглед во галерија
  • 6.800 ден.

  • Бренд: Loco Croco
  • Код на производот: 3423
  • Залиха: На залиха
  • Тежина: 0 кг
  • Д x Ш x В: 59 цм x 45 цм x 59 цм

Опис

• Максимална безбедност за вашето дете во секоја возрасна група.

• Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).

• За дечиња до 9 кг се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13кг максимум.

• За дечиња од 9 до 36 кг се поставува во правец на движење на автомобилот.

• Со појаси за тежина од 9-18 кг.

• Без појаси за тежина од 15-36 кг.

• ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.

• Дополнителни безбедносни каиши.

• Подесување на каишите во зависност од потребите.

• Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.

• 11 прилагодливи висини на потпирачот за глава.

• 3 позиции на наслонот на седиштето.

• Многу големо и удобно седиште.

• Многу квалитетен материјал кој не поти, го пропушта воздухот.

• Мека и удобна помошна подлога за помали дечиња.

• Материјалот се вади и може да се пере.

• Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

Мислења (0)

Напиши мислење

Ве замолуваме, најавете се или регистрирајте се за да дадете мислење

За вас издвоивме