Седиште Kikka Boo RHINO

Седиште Kikka Boo RHINO
Кликнете на сликата за преглед во галерија
  • 7.600 ден.

  • Бренд: Kikka Boo
  • Код на производот: 9765
  • Залиха: На залиха
  • Тежина: 0 кг
  • Д x Ш x В: 39 цм x 48 цм x 77 цм

Опис

• Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).

• За дечиња до 9 kg се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13 kg максимум.

• За дечиња од 9 до 36 kg се поставува во правец на движење на автомобилот.

• 4 позиции на наслонот на седиштето.

• 3 позиции на висина на безбедносниот појас.

• Квалитетен и удобен материјал.

• Прилагодлив потпирач за раце.

• Безбедносен систем со 5 точки на поврзување со меки влошки за раменици.

• Мека потпорна перница за цело тело.

• Мека подлога за помали дечиња која може да се извади кога повеќе нема да биде потребна.

• ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.

• Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

Мислења (0)

Напиши мислење

Ве замолуваме, најавете се или регистрирајте се за да дадете мислење

За вас издвоивме