Кенгур Bebe Stars

Кенгур Bebe Stars
Кликнете на сликата за преглед во галерија
  • 2.200 ден.

  • Бренд: Bebe Stars
  • Код на производот: 11366
  • Залиха: На залиха
  • Тежина: 0 кг
  • Д x Ш x В: 0 цм x 0 цм x 0 цм

Опис

Носачот за бебиња Up & Go на Bebe Stars, може да се користи во три различни позиции за да се прилагоди на потребите на вашето бебе кое расте: свртен кон родителите, свртен кон предниот дел и прегратка.

Вториот е идеален од раѓањето на бебето до 9 кг и ви овозможува безбедно и удобно да го носите вашето бебе при излегување. Внатрешната обвивка го претвора носачот за бебиња во меко удобно гнездо, идеално за употреба во првите неколку месеци од животот на вашето бебе.

Прилагодливите странични спојки го олеснуваат прилагодувањето на носачот за бебиња за да одговара на градбата на вашето бебе во текот на различните фази на раст.

Иновативниот систем за ослободување со двојно оптоварување на 'рбетниот столб им овозможува на возрасните да постигнат оптимална распределба на тежината на лумбалниот и дорзијалниот регион на' рбетот.


Максимална удобност во текот на периодот на растење на бебето.

Материјали кои се перат и не се токсични, душек во мека ткаенина што дише.


Тестирани безбедносни стандарди EN13209

Мислења (0)

Напиши мислење

Ве замолуваме, најавете се или регистрирајте се за да дадете мислење