Седиште Loco Croco - Dino

Седиште Loco Croco - Dino
Кликнете на сликата за преглед во галерија
 • 4.600 ден.

 • Бренд: Loco Croco
 • Код на производот: 785616
 • Залиха: На залиха
 • Тежина: 0 кг
 • Д x Ш x В: 0 цм x 0 цм x 0 цм

Ознаки: sediste, avtomobil

Опис

Седиштето Dino е одлична безбедност за вашето дете. Наменето за деца од 9 до 36 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има опција и за вадење на делот за грб и да го направите во бустер, кој се користи за повозрасни деца. Dino може да го користат деца од 9 месеци до 11 години. Има 5 бесбедносни точки на врзување со појасите.

 • Наменето за деца со тежина од 9 до 36 kg, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).
 • Безбедносен систен со 5 точки на поврзување.
 • Меки подлоги кои осигуруваат удобно патување.
 • Потпирачот за грпчето се отстранува и седиштето се трaнсформира за поголеми деца - станува бустер седиште (III група).
 • Обезбедува максимална странична заштита од удар.
 • Прекривката се отстранува и може да се пере.
 • Сертифицирано по ECE R44/04

Мислења (0)

Напиши мислење

Ве замолуваме, најавете се или регистрирајте се за да дадете мислење